Zasady przyznawania kredytów na samochód

Kredyty samochodowe nazywane także kredytami celowymi, to środki przeznaczone na zakup auta, a w zasadzie pojazdów, gdyż za otrzymane pieniądze możemy z powodzeniem sfinalizować zakup skuterów, łodzi, motocykli, motorowerów a nawet przyczep kempingowych. Kredyty samochodowe to przede wszystkim bardzo dokładne zabezpieczenie pożyczonej kwoty. Każdy bank ma własne zasady kredytowania, jednak większość z nich zwraca szczególną uwagę na zastaw rejestrowy, przewłaszczenie na zabezpieczenie czy depozyt karty pojazdu. Konieczna może okazać się również, przede wszystkim na formę dodatkowego zabezpieczenia, cesja praw z polisy AC. Zabezpieczenie na pojeździe sprawia, że kredyty samochodowe są oprocentowane znacznie niżej niż pozostałe oferty kredytowe dostępne na rynku. Jest to doskonały wręcz sposób na zmniejszenie ryzyka, które niesie za sobą udzielenie kredytu. Nie jest to jednak zasada przestrzegana przez wszystkie placówki bankowe.

Nowe auto z wielu źródeł, nie tylko z salonu

Kredyty samochodowe przyznawane są zarówno na auta zakupione prosto od dilera jak również na pojazdy używane. Nie jest istotne gdzie zdecydujemy się na jego nabycie. Salon samochodowy, komis czy giełda- w każdym przypadku możemy starać się o pieniądze z banku. Auto można także zakupić od osoby prywatnej. Niektóre banki udzielają kredytów również na samochody sprowadzone zza granicy. Kredyty samochodowe są zazwyczaj tańsze od kredytów tradycyjnych. Warto jednak dokładnie zapoznać się z ofertami dostępnymi na rynku i dokładnie zaznajomić z proponowanymi możliwościami kredytowania. Dzięki temu możemy uniknąć wielu zaskoczeń oraz nieprzyjemnych sytuacji związanych ze stawką oprocentowania czy opłat wynikających z zaciągnięcia takiej pożyczki.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze kredytu

Główne parametry, na które koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę to przede wszystkim wszelkiego rodzaju prowizje udzielane za wzięcie kredytu oraz wspomniane wyżej oprocentowanie, jak również dodatkowe ubezpieczenie czy wysokość wkładu własnego. Dlatego zanim zdecydujemy się na konkretną opcję kredytowania, warto zastanowić się, czy nie zasięgnąć fachowej konsultacji. Tym bardziej że ofert na rynku jest naprawdę dużo i mogą wywołać one niemały zawrót głowy u kogoś, kto z kredytami bankowymi ma na codzień niewiele wspólnego. Z powodzeniem można także skorzystać z pomocy online lub zadzwonić na dedykowany numer telefonu, gdzie konsultant udzieli nam wszelkich niezbędnych informacji.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.