Kredyt dla singla

Singiel też może otrzymać kredyt hipoteczny.

Kredyty hipoteczne są bardzo popularne w dzisiejszych czasach, ale czy może z nich skorzystać osoba, która nie żyje w związku małżeńskim, czyli najnormalniej w świecie jest singlem? W przypadku małżeństw, jeśli nie ma rozdzielności majątkowej taki kredyt zaciągany jest wspólnie. To samo dotyczy zdolności kredytowej. Jest ona liczona wspólnie i tym samym zdolność kredytowa będzie wyższa niż w przypadku zdolności kredytowej jednej osoby. Żaden z banków nie ma oddzielnych marż i prowizji dla osób samotnych i małżeństw. Nie ma wpływu na to stan cywilny kredytobiorcy. Jednoznacznie nie można wskazać, czy lepiej jest brać kredyt hipoteczny samemu, czy z małżonkiem. Wszystko uzależnione jest od konkretnego przypadku.

Kredyt hipoteczny dla singla.

Na to czy bank udzieli nam kredytu wpływa nasza zdolność kredytowa, która uzależniona jest od naszych zarobków. Jak wiadomo im te zarobki będą wyższe tym większą sumę kredytu uda nam się otrzymać od banku. Z drugiej strony bank sprawdza jakie są nasze wydatki. Tutaj wydatki rodziny będą o wiele wyższe niż wydatki singla. Jeżeli w małżeństwie są jeszcze dzieci takie wydatki będą jeszcze wyższe.

Zdolność kredytowa.

Będą również opłaty, które w przypadku obydwu ze stron będą jednakowe. I singiel i rodzina mają jedną lodówkę, która ciągnie tyle samo prądu, czy też ten sam Internet, który opłaca się tak samo bez względu na to czy korzysta z niego jedna osoba, czy cała rodzina. W wielu przypadkach zdolność kredytowa singla może być o wiele wyższa niż zdolność kredytowa małżeństwa. Może on o wiele więcej zarabiać sam niż oni obydwoje. Wówczas może mu się udać otrzymać większy kredyt niż małżeństwo. Bank bardzo często inaczej patrzą na osoby samotne. Uważają, że jeżeli jest małżeństwo, to jeśli jedna ze stron straci pracę druga będzie mogła ją wspierać i spłacać raty kredytu. w przypadku singla jeżeli straci on pracę może z dnia na dzień stać się osobą niewypłacalną. To przemawia na niekorzyść osób, które w pojedynkę starają się o kredyt. Jeżeli jesteśmy singlem możemy wziąć kredyt z drugą osobą. Mogą być to nasi rodzice, którzy w razie kryzysowej sytuacji będą spłacać za nas raty kredytu i zawsze nam pomogą w trudnej sytuacji.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.